Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim

Güncelleme Tarihi: 14/03/2018

Halil_Yalcın_Yuksel.jpg
 BAŞHEKİM
 Prof. Dr. Halil Yalçın YÜKSEL

     Isparta, Senirkent 1973 doğumlu olup, ilk orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayarak, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Üniversite eğitimini başlamış, akabinde 2001 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji İhtisası yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.
 
UZMANLIK SONRASI İŞ DENEYİMİ ve EĞİTİM


2018 – halen 

SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Başhekim

2017

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya SUAM
Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Profesör’lük

2015 – 2017

SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Yöneticisi/Başhekim

2013 – 2015                           

SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Eğitim Görevlisi

2012 - 2013  

Acıbadem Ankara Hastanesi


2011

Doçentlik

2005 - 2012

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Ortopedi ve Travmatoloji Başasistanı


2004 - 2005 

Ankara Etimesgut Hava Hastanesi

2001 - 2004

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 
Ortopedi ve Travmatoloji Başasistanı
 
Yayınlar:

 - Indeks medicus’ta (Pubmed) dizinli, SCI ve SCI expanded’da yer alan uluslararası ve ulusal dergilerde 31 yayını vardır. Ulusal hakemli dergilerde 15 yayını vardır.  Uluslararası kongrelerde 35’in üzerinde, ulusal kongrelerde ise 40’ın üzerinde sözlü ve poster bildirisi mevcuttur. Ortopedi ve travmatoloji alanında editörlüğünü yaptığı, yazarlığını yaptığı ve çevirisine katkıda bulunduğu çok sayıda kitap vardır.

Kariyer:

- Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) veTOTBİD Ortopedik Travma Şubesi’nde üç dönem Yönetim Kurul Üyeliği yapmıştır. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK)  üyesidir. 2016 yılında Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Kongre Genel Sekreterliği yapmıştır. Ortopedi ve Travmatoloji alanında almış olduğu ödüller ile birlikte patent alınmış implant tasarım çalışmaları ve projeleri vardır.

- TOTBİD Dergisinde Editör Yardımcılığı ile beraber Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica dergisinde bilimsel kurulda görev almıştır. Yine Ulusal ve uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji konulu bilimsel danışma kurullarında görev almıştır

- Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Anatomi Anabilim dalında 1998 - 1999 eğitim yılında Kas ve periferik damar-sinir diseksiyon çalışmasında bulunmuştur.  El Mikrocerrahi ve Ortopedi Travmatoloji Hastanesi’nde 2002 yılında El ve Mikrocerrahi eğitimi almıştır.

 -  Yurtiçi ve yurtdışında pek çok AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen) kurslarına ve toplantılarına katıldıktan sonra 2007 yılında “AO Tips for trainers” kursuna katılmıştır. 2005 yılında Pelvis ve Asetabulum kırıkları ile ilgili ‘Emile Letournel Instıtute Course’ a katılmıştır.

- Yurtdışında ve ülkemizde düzenlenen 25’den fazla Ulusal kongrenin, toplantının, sempozyumun ve kursun bilimsel sekretaryasını yürütmüş veya düzenleme komitesinde yer almıştır.

-Ülkemizde düzenlenen çok sayıda farklı Ulusal kongre, toplantı, sempozyum ve kurs da çoğunlukla Ortopedik Travma konulu oturumlarda moderatör, konuşmacı, panelist ve eğitmen olarak 100’ü aşkın almış görev ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.