T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları) Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03/04/2019

Birim adı:

GETAT Merkezi

Yapılan özellikli işlemler:

GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları) merkezimizde kupa ve ozon, minör ve majör uygulamaları yapılmaktadır.

Kupa çekme yada bardak çekme, olarak bilinen kupa terapisi, kan dolaşımını artırmak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan kuru kupa uygulaması ile, vücudun belli noktalarında bölgesel vakumla beraber yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak kanın alındığı yaş kupa uygulamasıdır. (Hacamat)

Ozon terapisi,lokal veya sistemik olarak ozon-oksijen karışımın kullanıldığı uygulama yöntemidir.

Majör Otohemoterapi: Hastanın 50 ile 100 cc kanı, vücut dışında steril koşullarda uygun oranda medikal ozon gazı ile normobarik koşullarda karıştırılıp hastaya geri verilir.

Minör Otohemoterapi: Hastanın 2 ile 10 cc kanının, vücut dışında steril koşullarda medikal ozon gazı ile karıştırılıp, intramüsküler yoldanhastaya enjekte edilmesidir.

Hizmet verilen hastalık grupları:

Ozon ve Kupa hizmeti almak isteyen tüm hastalar.

Birim tanıtımı:

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile ülkemizdeki geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını geliştirmek amacıyla 21/06/2012 tarihinde resmi olarak kurulmuş olup, ilimiz GETAT Merkezi de 25.03.2019 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü eski binası Sağlıklı Yaşam Merkezi yerleşkesinde faaliyete geçmiştir. Merkez hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adres: Toros Mh. Atatürk Bulvarı Şehit Muhammet Oğuz Kılınç Sağlıklı Yaşam Merkezi Zemin Kat Konyaaltı/Antalya