Acil Sağlık Hizmetleri
18 Nisan 2018

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ

Hastanemizin zemin katında bulunan acil servisimizde, 6250 m2 kapalı alanda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.

Sağlık Bakanlığı Genelgesi gereği acil servsi yeşil alanda; KBB, göğüs hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji, kardiyoloji, genel cerrahi, dahiliye, göz ve çocuk hastalıkları branşlarında akşam poliklinik hizmeti verilmektedir.

 Acil Servis Fiziki Alanı İçinde;  Bekleme Salonu, Enjeksiyon Odası, Triaj Alanı, Yeşil Alan, Sarı Alan, Kırmızı Alan, Müdahale Odası, Travma Odası, Resüsitasyon Odası ve Acil Laboratuvarı, Acil Röntgen, Acil Tomografi Birimleri bulunmaktadır.

Acil servise başvuran tüm hastaların şikâyetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak, öncelikleri belirlenir ( triaj ). Hastanın ilk triajı yardımcı sağlık personeli tarafından yapılır. Triaj işlemi ile hastanın kırmızı, sarı ve yeşil alanlar olarak belirlenen acil kategorilerine uygun şekilde dağılımı sağlanır.

Hastanemiz acil servisinde Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlikeli maddelerle oluşabilecek yaralanmalara müdahale için KBRN Ünitesi bulunmaktadır.